Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Krośnie ogłasza nabór dla uczestników do programu
„Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2023 r.
Głównym celem programu jest zapewnienie dostępności do usługi asystenta osobistego tj. wsparcia/asystowania w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym osób z niepełnosprawnościami.
W roku 2023 ze względu na ograniczone środki przyznane na realizację Programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" – edycja 2023 wsparciem będziemy mogli objąć 26 osób z niepełnosprawnościami.
Adresatami wsparcia są:
- dzieci do 16. roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji oraz
- osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, albo orzeczenie traktowane na równi z wymienionymi, zgodnie z art. 5 i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 573, z późn. zm.).
Usługi asystencji osobistej polegają w szczególności na pomocy asystenta w:
- wykonywaniu przez uczestnika czynności dnia codziennego;
- wyjściu, powrocie lub dojazdach z uczestnikiem w wybrane przez uczestnika miejsca;
- załatwianiu przez uczestnika spraw urzędowych;
- korzystaniu przez uczestnika z dóbr kultury (np. muzeum, teatr, kino, galeria sztuki, wystawa);
- zaprowadzaniu i odebraniu dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności do placówki oświatowej.
Osoby zainteresowane skorzystaniem z usług asystenta osobistego proszone są o dostarczenie:
- Karty uczestnika Programu wraz z kserokopią aktualnego orzeczenia o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenia równoważnego do wyżej wymienionych lub w przypadku dzieci orzeczenie o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji.
- Karty zakresu czynności w ramach usług asystenta do Programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2023 r.
- Klauzul informacyjnych w ramach naboru i karty zgłoszenia uczestnika do Programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2023 r. stanowiącej załączniki do Programu.
- Oświadczenie stron o zapoznaniu się z Programem „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2023r. i regulaminem realizacji usługi Asystenta Osobistego Osoby Niepełnosprawnej – edycja 2023 przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Krośnie.
- Oświadczenie uczestnika programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2023 r. realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Krośnie.
Dodatkowo osoby zainteresowane skorzystaniem z usług asystenta osobistego zobowiązane są do zapoznania się z Regulaminem realizacji usługi oraz Programem „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”- edycja 2023 r.
Program finansowany ze środków Funduszu Solidarnościowego.
Wskazane dokumenty znajdują się w załącznikach pod ogłoszeniem o naborze.
Dokumenty należy złożyć w Biurze Obsługi Klienta, znajdującego się w siedzibie MOPR przy ul. Piastowska 58, 38-400 Krosno lub wysłać pocztą na adres: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie ul. Piastowska 58, 38-400 Krosno do dnia 24.01.2023 roku do godz. 15:30 (liczy się data stempla pocztowego).
Wszelkie informacje udzielane są przez pracowników/koordynatorów Programu realizowanego przez MOPR w Krośnie - Panią Katarzynę-Koszelnik-Biały i Panią Halinę Matusz pod numerem telefonu: 13 43 204 59 wew. 126.
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Krośnie informuje, iż z uwagi na ograniczone środki przyznane na realizację programu „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej” – edycja 2023 r. niższe niż wnioskowano - każda karta zgłoszenia uczestnika do Programu będzie rozpatrywana indywidualnie pod kątem stopnia niepełnosprawności, samodzielności osoby, możliwości pomocy ze strony rodziny lub instytucji oraz konieczności zapewnienia wsparcia asystenta i osiągnięcia celu Programu.
Załączniki w plikach